Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

Blog

 
jasne i ciemne drzwi wewnętrzne

3 błędy popełniane przy wyborze drzwi wewnętrznych

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych, wiele osób skupia się jedynie na estetyce i jakości materiałów, jednak często pomija inne czynniki. Pozornie drobne szczegóły mogą wpłynąć zarówno na funkcjonalność, jak i wygodę użytkowania naszych wnętrz. Warto poznać najczęstsze z tych błędów i unikać ich, aby cieszyć się idealnie dobranymi drzwiami wewnętrznymi.

Czytaj więcej...

zbliżenie na framugę okna

Rodzaje okien: drewniane, PCV, aluminiowe

Wybór odpowiedniego rodzaju okien zależy od indywidualnych preferencji, estetyki wnętrza, budżetu oraz warunków klimatycznych. Wśród popularnych rodzajów okien można wyróżnić trzy główne kategorie: drewniane, PCV (polichlorek winylu) i aluminiowe. Każdy z tych materiałów ma swoje unikalne cechy, zalety i wady. Poniżej przedstawiamy krótki opis każdego z rodzajów okien.

Czytaj więcej...

drzwi wejściowe

Najważniejsze parametry drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są bardzo ważnym elementem każdego domu, gdyż stanowią barierę ochronną przed niepożądanymi gośćmi, a także wpływają na estetykę budynku. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać drzwi, które spełnią oczekiwania użytkowników i będą odpowiadały ich potrzebom. Poniżej przedstawione są najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych.

Czytaj więcej...

brązowa brama garażowa

Cechy, jakie powinna posiadać idealna brama garażowa

Trudno wyobrazić sobie garaż bez bramy. W końcu to jej głównym zadaniem jest ochrona mienia i ograniczenie dostępu do tej przestrzeni osobom postronnym. Wybór właściwego modelu nie jest jednak łatwy. Wymaga wzięcia pod uwagę wielu istotnych kryteriów. Czym powinna się cechować dobra brama garażowa? Oto co naszym zdaniem charakteryzuje najlepsze modele bram na rynku.

Czytaj więcej...

rolety refleksyjne na oknach domu

Co to są refleksole i gdzie się najlepiej sprawdzą?

Wielu z nas uważa, że słońce dodaje energii i wprawia w dobry nastrój. Trudno się z tym nie zgodzić, ale zbyt intensywne promienie słoneczne mogą być uciążliwe. Przede wszystkim utrudniają pracę przy monitorach, ale i podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniach. I o ile w sezonie jesienno-zimowym takie rozwiązanie będzie pożądane, o tyle latem w czasie upałów nagrzane wnętrza powodują dyskomfort termiczny. Rozwiązaniem tych problemów jest montaż osłon okiennych. Wśród dostępnych na rynku produktów jedne sprawdzają się lepiej, a inne gorzej. Do tej pierwszej grupy zalicza się refleksole.

Czytaj więcej...

pionowe żaluzje

Żaluzje pionowe w biurze i w domu - porównanie zalet i wad

Żaluzje pionowe znane są też jako verticale. Składają się z pojedynczych pasków (lameli), które połączone ze sobą za pomocą łańcuszka lub sznurka, tworzą jednolitą osłonę okienną. Verticale są praktyczne, a przy tym zwracają uwagę prostą estetyką. Najczęściej wybiera się je do biur i budynków użyteczności publicznej. Niemniej świetnie spełnią swoje funkcje także w innych miejscach. W dzisiejszym artykule udowodnimy, że doskonale mogą się sprawdzić w domach prywatnych.

Czytaj więcej...

rolety wewnętrzne

Wszystko, o czym warto wiedzieć, zanim kupisz rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne mogą pełnić różne funkcje. Ich głównym zadaniem jest regulacja dostępu do naturalnego światła. Poza tym stanowią też osłonę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz mogą istotnie wpływać na charakter wnętrza. Na rynku znaleźć można wiele modeli rolet wewnętrznych, które różnią się skutecznością zaciemniania wnętrz, wyglądem, sposobem montażu oraz ceną. Co warto wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zakupie? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet, by były funkcjonalne i dopasowane do wnętrza.

Czytaj więcej...

okna drewniane

Gdzie najlepiej pasują okna drewniane?

Okna pełnią wiele ważnych funkcji w budynkach. Doświetlają wnętrza, gwarantują odpowiednią wentylację, a także odpowiadają za estetykę obiektu. Zastanawiasz się, jakie wybrać do swojego domu? Na rynku znajdziesz szeroki wybór okien, które różnią się ceną, wyglądem, funkcjonalnością oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane. Wybór stolarki okiennej zależy od charakteru i funkcji budynku, preferencji domowników, wystroju wnętrza oraz wyglądu elewacji. W naszej ofercie dostępne są okna drewniane, PVC oraz aluminiowe. Co istotne, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, które z nich są najlepsze. Chcąc ułatwić Ci podjęcie właściwej decyzji, w poniższym artykule skupimy się na oknach drewnianych i podpowiemy, do jakich aranżacji pasują najbardziej oraz co je charakteryzuje.

Czytaj więcej...