Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

3 błędy popełniane przy wyborze drzwi wewnętrznych

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych, wiele osób skupia się jedynie na estetyce i jakości materiałów, jednak często pomija inne czynniki. Pozornie drobne szczegóły mogą wpłynąć zarówno na funkcjonalność, jak i wygodę użytkowania naszych wnętrz. Warto poznać najczęstsze z tych błędów i unikać ich, aby cieszyć się idealnie dobranymi drzwiami wewnętrznymi.

Niedopasowanie rodzaju i stylu drzwi oraz niewłaściwe zwymiarowanie

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy wyborze drzwi wewnętrznych jest niedopasowanie ich rodzaju i stylu do całości aranżacji mieszkania oraz wymogów domowników. Każdy rodzaj wnętrza i każda stylistyka wymaga innego podejścia. W nowoczesnych wnętrzach doskonale sprawdzają się modele z nowoczesnymi wzorami, transparentnymi elementami lub metalowymi akcentami. Dla tych, którzy cenią sobie klasyczny wygląd, dostępne są modele drewniane lub drewnopodobne. Podczas wyboru drzwi zwracajmy uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również na wysokość, szerokość oraz liczbę skrzydeł.

Kolejnym często popełnianym błędem jest niewłaściwe wymierzenie otworu, w którym zamontowane zostaną drzwi wewnętrzne. Pomiar ościeżnicy w świetle otworu muru oraz szerokości samej ściany to kluczowy krok w procesie wyboru i montażu drzwi. Należy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość otworu drzwiowego, uwzględniając także grubość przylgi.

Niewłaściwa strona otwierania drzwi

Wybór niewłaściwej strony otwierania skrzydła drzwiowego może skutkować wieloma niedogodnościami. Przede wszystkim wpłynie to na funkcjonalność drzwi i komfort ich użytkowania.

Drzwi do łazienki i kotłowni powinny otwierać się na zewnątrz pomieszczenia. Jest to kwestia bezpieczeństwa oraz wymogów prawa. W przypadku nagłego zablokowania się wewnątrz takiego pomieszczenia drzwi będą mogły być otwarte z zewnątrz, co jest kluczowe w sytuacjach awaryjnych.

W wąskich korytarzach, szczególnie tych prowadzących do pokojów, drzwi powinny otwierać się do środka pomieszczenia. Dzięki temu unikniemy blokowania przejścia oraz kolizji między drzwiami a innymi elementami wyposażenia wnętrza.