Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

Co to są refleksole i gdzie się najlepiej sprawdzą?

Wielu z nas uważa, że słońce dodaje energii i wprawia w dobry nastrój. Trudno się z tym nie zgodzić, ale zbyt intensywne promienie słoneczne mogą być uciążliwe. Przede wszystkim utrudniają pracę przy monitorach, ale i podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniach. I o ile w sezonie jesienno-zimowym takie rozwiązanie będzie pożądane, o tyle latem w czasie upałów nagrzane wnętrza powodują dyskomfort termiczny. Rozwiązaniem tych problemów jest montaż osłon okiennych. Wśród dostępnych na rynku produktów jedne sprawdzają się lepiej, a inne gorzej. Do tej pierwszej grupy zalicza się refleksole.

Czym charakteryzują się refleksole?

Refleksole to rodzaj szczelnych osłon okiennych, które ograniczają transmisję promieni UV przy jednoczesnej gwarancji doskonałej widoczności z zewnątrz. Produkuje się je z materiałów rozpraszających i odbijających światło słoneczne. Ich montaż jest zatem sposobem na to, by zaciemniać wnętrza i zapobiegać ich nagrzewaniu się podczas upałów. Ze względu na to, że można je montować na kilka sposobów, refleksole stanowią alternatywę zarówno dla rolet zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Ponadto mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie.

Gdzie warto zamontować refleksole?

Montaż refleksoli sprawdza się szczególnie w przypadku dużych przeszkleń. Tego rodzaju osłony szczelnie zakrywają całe powierzchnie okien, dzięki czemu skutecznie chronią wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem. Najczęściej wykorzystuje się je w pomieszczeniach, w których z powodu ekspozycji słonecznej trudno utrzymać stałą temperaturę w sezonie letnim. Mowa np. o sypialniach, pokojach dziecięcych czy też domowych biurach. Poza tym refleksole znajdują też zastosowanie w budynkach użyteczności publicznej, salach wykładowych i konferencyjnych oraz niektórych zakładach pracy.