Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

Najważniejsze parametry drzwi wejściowych

Drzwi wejściowe są bardzo ważnym elementem każdego domu, gdyż stanowią barierę ochronną przed niepożądanymi gośćmi, a także wpływają na estetykę budynku. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać drzwi, które spełnią oczekiwania użytkowników i będą odpowiadały ich potrzebom. Poniżej przedstawione są najważniejsze parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru drzwi wejściowych.

Materiał i wymiary drzwi zewnętrznych

Wymiary drzwi powinny być dopasowane do otworu, w którym będą zamontowane. Wysokość zazwyczaj wynosi 200-220 cm, natomiast szerokość 80-100 cm. Przed zakupem drzwi wejściowych warto dokładnie zmierzyć otwór, w którym mają być zamontowane, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów z montażem. Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, stal, aluminium, PVC czy tworzywo sztuczne. Oferując drzwi wejściowe w Szczecinie wiemy, że każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego dobrze jest dokładnie rozważyć, który będzie najlepiej odpowiadał na potrzeby użytkowników.

Kwestie bezpieczeństwa i izolacja

Klasa antywłamaniowa to jeden z najważniejszych parametrów drzwi wejściowych. Im wyższa klasa, tym większe bezpieczeństwo przed włamaniem. Klasyfikacja antywłamaniowa drzwi to norma PN-EN 1627 i dzieli się ją na sześć klas odporności na włamanie, od RC1 do RC6. Dobrze izolowane drzwi wejściowe zapewniają ciszę i spokój wewnątrz domu, a także chronią przed hałasem z zewnątrz. Parametrem mierzącym izolację akustyczną drzwi jest współczynnik Rw, który określa stopień tłumienia dźwięków. Warto też pamiętać o izolacji termicznej, szczególnie w przypadku budynków energooszczędnych, ponieważ wpływa ona na straty ciepła i koszty ogrzewania. Współczynnik przenikania ciepła U określa stopień izolacji termicznej drzwi.