Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

Wszystko, o czym warto wiedzieć, zanim kupisz rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne mogą pełnić różne funkcje. Ich głównym zadaniem jest regulacja dostępu do naturalnego światła. Poza tym stanowią też osłonę przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów oraz mogą istotnie wpływać na charakter wnętrza. Na rynku znaleźć można wiele modeli rolet wewnętrznych, które różnią się skutecznością zaciemniania wnętrz, wyglądem, sposobem montażu oraz ceną. Co warto wiedzieć, zanim podejmie się decyzję o zakupie? Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet, by były funkcjonalne i dopasowane do wnętrza.

Czym się kierować przy wyborze rolet wewnętrznych?

Zanim podejmie się decyzję o zakupie rolet wewnętrznych, najpierw trzeba się zastanowić, jakie funkcje mają pełnić. Przykładowo, jeśli zależy Ci na nieznacznym ograniczaniu dostępu do światła, zdecyduj się np. na  zakup rolet dzień-noc. Ten rodzaj rolet okiennych w Szczecinie znajdziesz m.in. w naszym sklepie SCMB Szczecin. Dzięki nim swobodnie możesz regulować ilość światła przy jednoczesnej gwarancji, że całkowicie nie zaciemnisz wnętrza. W przypadku, gdy zależy Ci natomiast na całkowitym ograniczeniu dostępu do światła np. w sypialni, wybierz rolety zaciemniające, które nie przepuszczają światła i skutecznie chronią wnętrza przed nagrzewaniem. Poza funkcją rolet kluczowe znaczenie ma również dopasowanie ich do wymiarów i kształtu okna.

Przed podjęciem decyzji o zakupie zmierz okno oraz zastanów się, jaki rodzaj montażu rolet będzie w Twoim przypadku najodpowiedniejszy. Pamiętaj, że do małych pomieszczeń, w których brakuje miejsca na montaż rolet do ściany, można wybrać rolety montowane do ramy okiennej. Przy zakupie rolet nie mniej ważne jest też dopasowanie ich do stylu wnętrza. Rolety nie mogą przytłaczać wnętrz ani zaburzać ich estetyki. W związku z tym w niewielkich przestrzeniach zdecyduj się na montaż rolet, które optycznie powiększą przestrzeń. Wśród takich modeli wymienić można np. rolety dzień-noc. W dużych pomieszczeniach z kolei sprawdzą się np. rolety materiałowe czy też żaluzje. Co więcej, wybierając osłony, pamiętaj o tym, że powinny one współgrać kolorystycznie ze ścianami i wyposażeniem.