Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Separator    zadzwoń     510 161 262

Żaluzje pionowe w biurze i w domu - porównanie zalet i wad

Żaluzje pionowe znane są też jako verticale. Składają się z pojedynczych pasków (lameli), które połączone ze sobą za pomocą łańcuszka lub sznurka, tworzą jednolitą osłonę okienną. Verticale są praktyczne, a przy tym zwracają uwagę prostą estetyką. Najczęściej wybiera się je do biur i budynków użyteczności publicznej. Niemniej świetnie spełnią swoje funkcje także w innych miejscach. W dzisiejszym artykule udowodnimy, że doskonale mogą się sprawdzić w domach prywatnych.

Verticale jako niezawodna osłona okienna

Największą zaletą żaluzji pionowych jest możliwość dowolnego sterowania dostępem do światła. Verticale nie tylko można przesuwać na boki, ale także dodatkowo można jeszcze operować nachyleniem każdego z lameli. Dzięki temu przy ich pomocy w pełni kontroluje się ilość oraz intensywność promieni słonecznych, które trafiają do wnętrza. Żaluzje pionowe cechuje też wytrzymałość, która sprawia, że przez lata zachowują niezmienny wygląd i spełniają swoje funkcje użytkowe. Dużym ich atutem jest również różnorodna estetyka.

Żaluzje pionowe do domu i biura – gdzie sprawdzają się lepiej?

Verticale najczęściej kojarzą się z przestrzeniami biurowymi. Sprawdzają się tam zarówno ze względu na oszczędną formę, jak i walory użytkowe. Są łatwe w obsłudze, zapewniają wiele możliwości operowania światłem i nie sprawiają problemów w utrzymaniu czystości. Przede wszystkim jednak doskonale pasują do dużych przeszkleń, do których trudno dobrać roletę. Mimo licznych zalet wiele osób nie bierze ich pod uwagę przy wyborze osłon okiennych do domu ze względu na błędne przekonanie, że nie spełniają funkcji dekoracyjnych albo prezentują się zbyt surowo.

Obecnie jednak verticale wykonuje się z różnych materiałów. To sprawia, że można wybierać spośród minimalistycznych lub ozdobnych lameli, które nie odbierają wnętrzom przytulności. Przykładem są lamele drewniane, które świetnie pasują do wnętrz rustykalnych lub paski z tkaniny w różnych odcieniach kolorystycznych, które łatwo dopasować do specyfiki nowoczesnych wnętrz. Na pytanie, gdzie żaluzje pionowe sprawdzą się lepiej, nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć, gdyż dobrane do aranżacji, świetnie mogą się prezentować w każdym miejscu.